Nr. | Taakveld | Portefeuillehouder |
6.1 | Samenkracht en burgerparticipatie | J. ten Kate / J.C. Bos |
6.2 | Wijkteams | J.C. Bos |
6.3 | Inkomensregelingen | J.C. Bos |
6.4 | Begeleide participatie | J.C. Bos |
6.5 | Arbeidsparticipatie | J.C. Bos |
6.6 | Maatwerkvoorzieningen (WMO) | J.C. Bos |
6.71 | Maatwerkdienstverlening 18+ | J.C. Bos |
6.72 | Maatwerkdienstverlening 18- | J.C. Bos |
6.81 | Geëscaleerde zorg 18+ | J.C. Bos |
6.82 | Geëscaleerde zorg 18- | J.C. Bos |
Collegeprogramma 2022-2026 Bouwen en Verbinden (aangepast):
Op 15 februari 2022 is het integrale beleidsplan ‘Iedereen doet mee’ vastgesteld. We willen uitvoering geven aan de ambities in het beleidsplan, ingedeeld naar de vier pijlers ‘opgroeien en ontwikkelen’, ‘meedoen’, ‘samenleven’ en ‘gezondheid’”. Op deze pijlers zijn bij meerdere maatschappelijke effecten benoemd. De behaalde resultaten worden gemonitord met het kwaliteitskompas dat is ontwikkeld door Movisie.
Wat gaan we daarvoor doen?
We maken concrete afspraken (via de subsidiebeschikking en/of de subsidie-overeenkomst) met organisaties over het realiseren, monitoren (onder andere gesprekstafels en accountgesprekken) en evalueren van indicatoren. Hiervoor zijn we met de ketenpartners in het voorliggende veld in gesprek. Door middel van het nieuw vormgegeven subsidieproces kunnen we scherper sturen op de maatschappelijke resultaten. Dit doen we zowel vooraf (door antwoord te geven op de vragen: Wat zijn de acties die onder de indicatoren hangen? Wat gaan de partijen daadwerkelijk doen? Welke resultaten willen ze daarmee behalen?) als achteraf (door antwoord te geven op de vragen: Wat heeft hieraan bijgedragen? Wat doen we niet meer? Wat moet ontwikkeld worden?). We zitten in de startfase van deze vorm van samenwerken.
Stand van zaken begroting 2025
De inzet op doelen en uitvoering van het beleidsplan ‘Iedereen doet mee’ wordt versterkt door het Gezond Actief Leven Akkoord (GALA 2023) en het Integraal Zorgakkoord (IZA 2022). De preventieve doelen in de akkoorden sluiten aan bij de doelen van Gezond Meedoen Staphorst! waar we samen met onze maatschappelijke partners aan werken. Daarom is besloten de uitvoering van IZA en GALA onder de paraplu van Gezond Meedoen Staphorst! te brengen.
Gemeenten, inwoners, zorgpartijen en zorgverzekeraars werken samen aan een regionaal plan om passende zorg in de toekomst beschikbaar te houden. Staphorst draagt hier ambtelijk en bestuurlijk aan bij. We gebruiken de regionaal ontwikkelde plannen en de extra middelen vanuit deze akkoorden ter versterking van lokaal lopende projecten en het opstarten van nieuwe initiatieven. Het proces van monitoren van de behaalde resultaten op de benoemde maatschappelijke effecten uit het beleidsplan zetten we in 2025 verder door. Deze gaan we opnemen in de monitor Sociaal Domein over het jaar 2024. Daarnaast geven we in 2025 opvolging aan het rioolwateronderzoek en komen we met een voorstel voor mogelijke interventies in het kader van middelengebruik. Ook een plan voor het onderwerp straathoekwerk staat voor 2025 op de agenda.