Paragraaf 8 - Openbaarheidsparagraaf (WOO)

Inleiding op de paragraaf

Terug naar navigatie - Inleiding op de paragraaf

Omschrijving (toelichting)

Algemeen
Woo beoogt een open en transparante overheid met als uitgangspunt dat iedereen recht heeft op toegang tot publieke informatie en dat alle overheidsinformatie in beginsel openbaar is. Een belangrijk verschil met de Wob is dat de Woo naast informatieverstrekking op verzoek, ook verplicht is zelf informatie openbaar te maken. Deze paragraaf beschrijft de beleidsvoornemens, stand van zaken implementatie en uitvoering Woo. 

Wet open overheid

Terug naar navigatie - Wet open overheid

Omschrijving (toelichting)

De implementatie van de Woo brengt een aantal veranderingen met zich mee. Door de Woo dient vroeg in het proces informatie openbaar gemaakt te worden. Daarnaast bevat de Woo eisen voor het in geordende staat digitaal duurzaam bewaren van informatie. Deze eisen leiden tot extra voorzieningen en aanpassingen in bestaande archiveringssystemen, werkwijzen en processen. Om deze wet goed te implementeren worden verschillende IM, communicatie en JZ disciplines ingezet.

In 2022 is reeds gestart en ook in 2024 zijn de nodige stappen gezet ten aanzien van de Woo implementatie, tranches 0 t/m 2 zijn gerealiseerd. De gemeente Staphorst ligt op schema en de verwachting is in 2025 de implementatie volgens plan te kunnen continueren.

De door het Rijk beschikbaar gestelde structurele middelen worden aangewend voor de inzet van de Woo-coördinator/Woo-contactpersoon, verwerking van de Woo publicaties en licenties van systemen en aansluitingen. De incidentele middelen worden aangewend voor ad hoc ondersteuning van de Woo-projectgroep en de totstandkoming en implementatie van voornoemd platform.


Realisatie Woo budgetten:

Bedragen x1.000 Structureel budget Incidenteel budget
Begroot 37  106
Werkelijk 37  97