Onderstaand is de meerjareninvesteringsprognose opgenomen. Deze bestaat uit lopende kredieten die in het verleden beschikbaar zijn gesteld, maar nog niet zijn afgerond. Het overzicht is aangevuld met een aantal nieuwe kredieten voor investeringen.
Overzicht investeringen
| Omschrijving van de investering | Nieuw / bestaand | Meerjarenbegroting 2027 - 2030 | Ten laste van reserves | Last begroting 2027 | Last begroting 2028 | Last begroting 2029 | Last begroting 2030 | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Beschikbaar gesteld | |||||||||||||||
| Bedragen x € 1.000 | < 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | Verwacht afrondings- jaar | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 | |||||
| Programma 2 | Verkeer en openbare ruimte | |||||||||||||||
| Vervangingsinvesteringen wegen (constructief afgeschreven) gelet op motie 131. | bestaand begroting 2026 + Nieuw 2030 | 1.500 | 500 | 500 | 500 | 500 | Jaar van beschikbaar stellen | 25 | 50 | 75 | 100 | ||||
| Herinrichting Staphorst Noordoost fase 4: nieuw materiaal herinrichting | Bestaand begroting 2021 | 145 | 2028 | 10 | 10 | ||||||||||
| Herinrichting Staphorst Noordoost fase 5: nieuw materiaal herinrichting | Bestaand begroting 2023 | 150 | 2028 | 10 | 10 | ||||||||||
| Renovatie lichtmastenareaal 2027 - 2030 | Bestaand begroting 2026 + nieuw 2030 | 100 | 25 | 25 | 25 | 25 | 2026 | 4 | 5 | 6 | 8 | ||||
| Reconstructie JC van Andelweg | Bestaand begroting 2022 | 275 | 2027 | 28 | 28 | 28 | |||||||||
| Reconstructie paden Dorpspark Rouveen | Bestaand begroting 2023 | 44 | 2027 | 3 | 3 | 3 | |||||||||
| Afkoppelen en herinrichten Acaciastraat, Leliestraat ged. en Beukenlaan ged. in Rouveen | Bestaand begroting 2023 | 251 | 2027 | 25 | 25 | 25 | |||||||||
| Verkeersplan Rouveen | Bestaand begroting 2022 raadsbesl. 24-09-2024 | 535 | 2026 | 32 | 32 | 32 | 32 | ||||||||
| Fietspad Heerenweg | Bestaand raadsbesl. 04-07-2017 | 1.135 | 2026 | 57 | 57 | 57 | 57 | ||||||||
| Fietspad Heerenweg fase 2 | Kadernota 2026 | 945 | 2026 | 38 | 38 | 38 | |||||||||
| Ontbrekende fietsschakels | Kadernota 2026 | 300 | 2026 | 12 | 12 | 12 | |||||||||
| Reconstructie Poeleweg | Kadernota 2026 | 125 | 2026 | 6 | 6 | 6 | |||||||||
| Herinrichting omgeving station | Bestaand begroting 2016 / 2019 | 520 | 2027 | 26 | 26 | 26 | |||||||||
| Middenwolderweg klimaatadaptatie | Bestaand Begroting 2024 | 100 | 2026 | 5 | 5 | 5 | 5 | ||||||||
| Duikerbrug Conradsweg | Bestaand Begroting 2025 | 285 | 2026 | 7 | 7 | 7 | |||||||||
| Stovonde: linksaf Burgermeester v/d Walstraat en fietspad | Bestaand Begroting 2023 raadsbesl. 10-10-2023 | 916 | 2026 | 46 | 46 | 46 | 46 | ||||||||
| Reconstructie Klaas Kloosterweg | Bestaand raadsbesl. 12-12-2023 | 3.265 | 2026 | 109 | 109 | 109 | 109 | ||||||||
| Herinrichting Staphorst Noordoost fase 6 in combinatie met Vechthorst | Bestaand Begroting 2024 | 90 | 2027 | 6 | 6 | 6 | |||||||||
| Nieuwe ontsluitingsweg De Slagen: voorbereiding | Bestaand Begroting 2023 | 25 | 2027 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| Herinrichting Bergerslag - Staphorster Kerkweg (fietsverbinding / afkoppelen) | Bestaand Begroting 2024 | 900 | 2030 | ||||||||||||
| Fietspadenplan | Bestaand Begroting 2024 | 2.000 | 2027 | 100 | 100 | 100 | |||||||||
| Verbeteren oversteek zwembad | Nieuw Kadernota 2026 | 200 | 2026 | 8 | 8 | 8 | 8 | ||||||||
| Reconstructie Poeleweg | Bestaand Begroting 2024 | 370 | 2026 | 15 | 15 | 15 | 15 | ||||||||
| Fietspadenplan (ontbr. Gorterlaan) | Begroting 2022 | 363 | 2026 | 15 | 15 | 15 | 15 | ||||||||
| Verkeersveiligheid kruispunt Berkenlaan | Bestaand raadsbesl. 16-05-23 | 40 | 2026 | 4 | 4 | 4 | 4 | ||||||||
| Parallelweg inclusief keerwand | Bestaand Begroting 2024 | 415 | 2026 | 21 | 21 | 21 | 21 | ||||||||
| Vervangen straatmeubilair | Kadernota 2026 | 20 | 2026 | 2 | 2 | 2 | 2 | ||||||||
| Vervangen verkeersborden | Nieuw - Kadernota 2027 | 57 | 2027 | 4 | 4 | ||||||||||
| Inrichting schoolzones | Nieuw - Kadernota 2027 | 60 | 2027 | 4 | 4 | ||||||||||
| Vervangen huisnummerborden | Nieuw - Kadernota 2027 | 32 | 2027 | 2 | 2 | ||||||||||
| Fietspad Rouveen Zuid fase 2 | Nieuw - Kadernota 2027 | 500 | 2027 | 20 | 20 | ||||||||||
| Programma 3 | Economie en ondernemen | |||||||||||||||
| Programma 4 | Onderwijs | |||||||||||||||
| IHP, CNS de Berkenhorst (blok 1) verduurzaming | 967 | 2027 | 39 | 39 | 39 | ||||||||||
| IHP, Iekmulder (blok 1) | 1.464 | 2028 | 59 | 59 | |||||||||||
| IHP, prins mauritsschool | 7.950 | 2028 | 188 | 188 | |||||||||||
| Gymlokaal mauritsschool | 2.200 | 2028 | 55 | 55 | |||||||||||
| Pieter Zandtschool (VO) | 1.592 | 2027 | 63 | 63 | |||||||||||
| IHP, Alexanderschool (blok 1) | 846 | 2026 | 34 | 34 | 34 | 34 | |||||||||
| IHP, doornveldschool | 1.041 | 2026 | 42 | 42 | 42 | 42 | |||||||||
| IHP, Maarten Lutherschool (blok 1) | 88 | 2026 | 4 | 4 | 4 | 4 | |||||||||
| IHP, Willem de zwijger (blok 1) | 847 | 2026 | 34 | 34 | 34 | 34 | |||||||||
| Programma 5 | Sport, cultuur, recreatie en toerisme | |||||||||||||||
| Activiteitenzone Rouveen | Bestaand Begroting 2018 raadsbesl. 26-09-2023 | 715 | 2027 | 26 | 26 | 26 | |||||||||
| Verlichting sportvelden VV Staphorst/SC Rouveen | Bestaand begroting 2023 | 250 | 2026 | 13 | 13 | 13 | 13 | ||||||||
| Multifunctioneel complex Noorderslag (2 velden) | Kadernota 2026 | 1.500 | 2026 | 125 | 125 | 125 | 125 | ||||||||
| Vervangingsbudget speelruimte fase 1 | Kadernota 2026 | 260 | 2026 | 26 | 26 | 26 | 26 | ||||||||
| Vervangingsbudget speelruimte fase 2 | Nieuw - Kadernota 2027 | 270 | 2028 | 27 | 27 | ||||||||||
| Programma 6 | Sociaal domein | |||||||||||||||
| Inrichting dienstencentrum | Bestaand raadsbesl. 26-09-2023 | 642 | 2026 | 65 | 65 | 65 | 65 | ||||||||
| Programma 7 | Gezondheid en milieu | |||||||||||||||
| GRP-V - jaarschijf 2023-2026* | Bestaand Begroting 2026 | 3.003 | 2025-2028 | ||||||||||||
| Energiebesparende maatregelen gemeentelijke gebouwen | Bestaand Begroting 2013 | 300 | 2026 | 20 | 20 | 20 | 20 | ||||||||
| Riool voorber project afkoppelen Bergerslag | Nieuw - begroting 2027 | 307 | 2027 | 4 | |||||||||||
| Riool project afkoppelen Bergerslag | Nieuw - begroting 2027 | 1.736 | 2028 | 25 | |||||||||||
| Riool voorber project afkoppelen Staphorst Zuid 2 fase 1 | Nieuw - begroting 2027 | 120 | 2027 | 2 | |||||||||||
| Riool project afkoppelen Staphorst Zuid 2 fase 1 | Nieuw - begroting 2027 | 677 | 2028 | 10 | |||||||||||
| Riool voorber project afkoppelen Staphorst Zuid 2 fase 2 | Nieuw - begroting 2027 | 120 | 2029 | 2 | |||||||||||
| Riool project afkoppelen Staphorst Zuid 2 fase 2 | Nieuw - begroting 2027 | 677 | 2030 | ||||||||||||
| Riool relinen de Baarge + Ijhorst | Nieuw - begroting 2027 | 800 | 2027 | 11 | |||||||||||
| Riool proj Staphorst Noord Oost | Nieuw - begroting 2027 | 2.800 | 2028 | 40 | |||||||||||
| Reservering mechanische riolering: vervanging pompen | Nieuw - begroting 2027 | 108 | 109 | 111 | 113 | 2027-2030 | 7 | 14 | 22 | ||||||
| Reservering mechanische riolering: vervangen leidingwerk | Nieuw - begroting 2027 | 22 | 23 | 23 | 23 | 2027-2030 | 1 | 3 | 5 | ||||||
| Reservering mechanische riolering: vervangen putten | Nieuw - begroting 2027 | 32 | 33 | 33 | 34 | 2027-2030 | 1 | 1 | 2 | ||||||
| Reservering mechanische riolering: vervangen buitenopstellingskasten | Nieuw - begroting 2027 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2027-2030 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| Reservering mechanische riolering: vervangen schakelkasten | Nieuw - begroting 2027 | 83 | 84 | 86 | 87 | 2027-2030 | 6 | 11 | 17 | ||||||
| Reservering afkoppelen verhard oppervlak | Nieuw - begroting 2027 | 51 | 52 | 52 | 53 | 2027-2030 | 1 | 1 | 2 | ||||||
| Reservering klimaat adaptieve maatregelen | Nieuw - begroting 2027 | 51 | 52 | 52 | 53 | 2027-2030 | 1 | 1 | 2 | ||||||
| Reservering relinen/repareren vrijverval riolering | Nieuw - begroting 2027 | 102 | 103 | 105 | 106 | 2027-2030 | 1 | 3 | 0 | ||||||
| Reservering vervangingsprojecten middellange termijn | Nieuw - begroting 2027 | 515 | 523 | 1.061 | 2027-2030 | 7 | 15 | ||||||||
| Programma 8 | Volkshuisvesting en ruimte ordening | |||||||||||||||
| Programma 9 | Overhead | |||||||||||||||
| Bestelbus met open laadbak | Bestaand Begroting 2024 | 65 | 2026 | 9 | 9 | 9 | 9 | ||||||||
| Pick-up bus met laadkraan | Bestaand Begroting 2024 | 70 | 2026 | 14 | 14 | 14 | 14 | ||||||||
| Grote trekker (incl. toebehoren materieel) | Bestaand begroting 2023 raadsbesl. 10-10-2023 Voortg.rapp. 2025 | 460 | 2026 | 58 | 58 | 58 | 58 | ||||||||
| Refurbished strooier gladheidbestrijding | Zomernota 2024 | 30 | 30 | 30 | 2025-2028 | 9 | 13 | 17 | 17 | ||||||
| Aanschaf opraapwagen | Kadernota 2026 | 50 | 5 | 5 | 5 | 5 | |||||||||
| Voertuig met laadbak | Bestaand Begroting 2024 | 80 | 2026 | 8 | 8 | 8 | 8 | ||||||||
| Voertuig gesloten ruimte | Kadernota 2026 | 50 | 2026 | 5 | 5 | 5 | 5 | ||||||||
| Mini kraan | Nieuw - Kadernota 2027 | 46 | 2027 | 7 | 7 | 7 | |||||||||
| Auto bomenploeg | Nieuw - Kadernota 2027 | 53 | 2027 | 8 | 8 | 8 | |||||||||
| Robotmaaiers | Nieuw - Kadernota 2027 | 47 | 2027 | 9 | 9 | 9 | |||||||||
| GPS stok met software | Nieuw - Kadernota 2027 | 25 | 2027 | 5 | 5 | 5 | |||||||||
| Electrische bus 1 kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 70 | 2027 | 9 | 9 | 9 | |||||||||
| Electrische bus 2 kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 70 | 2027 | 9 | 9 | 9 | |||||||||
| Electrische bus 3 kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 70 | 2027 | 9 | 9 | 9 | |||||||||
| Maaimachine John Deer kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 65 | 2027 | 8 | 8 | 8 | |||||||||
| Stiga E-Park Pro kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 18 | 2027 | 2 | 2 | 2 | |||||||||
| Iseki TG 6687 kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 89 | 2027 | 11 | 11 | 11 | |||||||||
| Trilo bladzuigmachine kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 37 | 2027 | 5 | 5 | 5 | |||||||||
| Handgereedschap kadern27 | Nieuw - Kadernota 2027 | 12 | 2027 | 4 | 4 | 4 | |||||||||
| Hardware ICT | Bestaand/Nieuw begroting 2027 | 285 | 155 | 150 | 150 | 142 | Jaarschijf | 43 | 64 | 86 | 107 | ||||